Hediyelik Kayısı Mix 0283
Kargo Bedava

Hediyelik Kayısı Mix 0283

23.90 TL
14.50 TL( KDV Dahil )
% 39İNDİRİM
Toplam Kazancınız 9.40 TL

Adet / Kilogram

Ağırlık: 700gr
Ölçü: 23x23
 

Hijyen kaidelerine riayet edilerek hazırlanan Malatya Yöresine ait eşsiz lezzetleri siz değerli müşterilerimiz için özenle paketleyerek Dünya Kayısı Başkenti Malatya’dan sizlere iletilmek üzere kargolamaya hazır hale getiriyoruz.

Dalında olgunlaştıktan sonra toplanan kayısılardan gün kurusu (naturel) kayısı veya sarı kayısı elde etmek için meşakkatli bir süreç başlar. “Gün kurusu (naturel) kayısı” elde edilmesi için takip edilen süreç ana hatlarıyla şu şekildedir: Dalından toplanan kayısılar, üreticiler tarafından savanlara serilip tam güneşlenme sağlanması için, gün içerisinde belli aralıklarla çevrilirler. Bir müddet devam eden bu süreç kayısının istenilen esmerliğe gelmesiyle son bulur ve esmerleşen kayısıların içindeki çekirdeklerin çıkarılması süreci başlar. Malatya yöresinde “patik” olarak adlandırılan çekirdeği çıkarılmış bu kayısılar pazarlanmak üzere uygun koşullarda depolanır.

                “Sarı kayısı” elde edilmesi için takip edilen süreç ise ana hatlarıyla şu şekildedir: Toplanan kayısılar kasalara doldurularak “islim damı” olarak adlandırılan kükürtleme odasına alınırlar. Haşere ve güvelerden uzak tutmak amacıyla Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Birliği normlarına uygun şekilde kükürtleme işlemine tabi tutulan kayısıların patik yapılmak üzere içlerindeki çekirdekler çıkarılır ve pazarlanmak üzere uygun koşullarda depolanır.

                Gün kurusu (naturel) kayısı, kükürtleme işlemine tabi tutulmadığından, güve ve haşerelere karşı, sarı kayısıya nazaran daha savunmasızdır. Doğal olarak bu ürünün saklama koşulları, sarı kayısıya nispetle, daha hassastır. Gün kurusu (naturel) kayısı, muhafazalı bir şekilde ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacağı serin bir ortamda saklanmalıdır.

                Yöresel Sofram ailesi olarak, gıda sektörünün yanında, kozmetik ve sağlık gibi birçok alanda kullanılan kayısı meyvesini, siz değerli müşterilerimize tüm doğallığıyla sunmak için özveriyle çalışmaktayız.

 

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.