Gün Kurusu Kayısı Çekirdeği Kavrulmamış  (1kg)
Kargo Bedava

Gün Kurusu Kayısı Çekirdeği Kavrulmamış (1kg)

30.00 TL( KDV Dahil )

Kayısı çekirdeğinin birçok faydası vardır. içeriğindeki protein, mineral ve vitaminler sayesinde vücudun onarılmasında, beslenmesinde ve kemiklerin güçlenip yenilenmesinde çok önemli bir rol üstlenir. Besleyici ve faydalı kayısı çekirdeği sizin için özel olarak temizlenip ayıklanarak paketlenmiştir.

 

Yararları

 

·         Kayısı çekirdeğinin en önemli yararı anti kanserojen olmasıdır. İçeriğindeki amygdalin maddesi sayesinde kansere karşı koruyucu bir etki gösterir.

·         İçeriğindeki B17 vitamini de kansere karşı koruyucu bir etki gösterir.

·         Kayısı çekirdeğinin içerisinde A,D,E ve K vitaminleri bulunur.A vitamini özellikle akne ve sivilceler karşı çok etkilidir. Ayrıca gözleri kuvvetlendirir.

·         Yağlı ciltlere karşı etkilidir.

·         Ayrıca kayısı çekirdeği cildi yaşlanma etkilerine karşı korur. Cilde parlaklık verir.

·         Kayısı çekirdeği aynı zamanda selüloitlere karşı çok etkilidir.

 

100 gr. kayısı çekirdeğinin besin değeri; 23 gr protein, 46 gr. doymamış yağı, 0 kolesterol, 0 karbonhidrat ve 581 kcal. enerji vardır.

 

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.