Gün Kurusu Kayısı 1 kg
Kargo Bedava

Gün Kurusu Kayısı 1 kg

40.00 TL
21.00 TL( KDV Dahil )
% 48İNDİRİM
Toplam Kazancınız 19.00 TL

Diğer Seçenekler

Adet / Kilogram

Malatya’nın en seçme bahçelerinden tam zamanında hasat edilerek üretilen gün kurusu kayısılar en hijyenik yöntemler kullanılarak titizlikle paketlenir ve sizlerin beğenisine sunulur. Gün kurusu kayısılarımızın içeriğinde kesinlikle katkı maddesi yoktur ve tamamen güneşte kurutulur, lezzet, vitamin ve mineral yapısı bozulmadan en lezzetli hali ile sizler için raflardaki yerini alır.

 

            Kuru kayısı, özellikle kilo problemi olanlar tarafından tüketilmelidir. İçeriğindeki lifler sayesinde tok tutan kuru kayısı, aynı zamanda sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığı da önler. Antioksidan özelliği ile yaşlanmanın etkilerini geciktirir, yüzdeki kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

 

Yararları

 

·         İçeriğinde bol miktarda potasyum bulunur. Kalp ritmini, kan basıncını ve kasların çalışmasını düzenler.

·         İçeriğinde bulunan A vitamini ile karaciğer problemlerini önler, kansere karşı koruyucu etki gösterir.

·         Katarakt oluşumunu geciktirir. Akne ve cilt bozukluklarının tedavisinde yardımcıdır.

·         İçeriğinde bulunan kalsiyum ve magnezyum sayesinde diş gelişimine yardım eder. Ayrıca diş çürümelerinin önüne geçer.

·         Kan şekerini düzenler.

·         Kan yapıcı özelliği vardır.

·         Görme fonksiyonlarını artırır. Gözleri kuvvetlendirir.

·         Diyet kürlerinde tamamlayıcı ve ek besin olarak kullanılır.

 

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.