Doğacı Üzüm Çekirdeği Yağı .
Kargo Bedava

Doğacı Üzüm Çekirdeği Yağı .

41.00 TL( %8 KDV Dahil )

Adet / Kilogram

Soğuk sıkma üretim tekniği ile üzüm çekirdeğinden elde edilen sabit yağdır. Katkı maddeleri koruyucular ve esans içermez. Çekirdekler ışıl işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığından içeriğindeki önemli vitaminler özelliğini kaybetmez.
 
Dâhilen Omega 6 ve Omega 3 yağ asitleri içerdiğinden damar iç çeperlerini korur, damar sertliğini önler. Kılcal damarlar dolaşım sistemini sağlıklı çalıştırıp, kalp ritmini düzenler. Kötü kolesterolü azaltır. Üzüm çekirdeği yağı bilinen en güçlü etkisi antioksidandır. Üzüm çekirdeğinin antioksidan etkisi vitamin E'den 50, vitamin C'den 20 kat daha fazladır. Antioksidanlar, vücudumuzdaki kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan veya dışarıdan sigara, alkol, kirli hava v.s. ile alınan zararlı maddeleri etkisiz hale getiren maddelerdir. Uzmanlara göre vücudun antioksidan üretimi 25 yaşından sonra yavaşlamaktadır. Bu yavaşlamanın yol açtığı deformasyonları yok etmek için bilinen en kuvvetli antioksidan olan üzüm çekirdeği ve yağını kullanmak gerektiği bilinmektedir. Günde bir veya iki çay kaşığı alınması tavsiye edilir. Üzüm çekirdeği yağı cilt için koruyucu etkileri de bulunur. Değerli bir cilt bakım ürünüdür. Gözaltı ve Cilt kırışıklıklarını giderici ve cilt sarkmasını önleyicidir. Aromaterapide masaj yağı olarak eklem ağrılarında kullanılır.
 
 Saç, vücut, el, dudakta ve güneş yanığı ürünlerinde kullanılır. Cildin proteinlerini koruyarak yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlar. Deriye kolayca nüfuz edip nemlendirir. Kozmotolojide cildin yaşlanmasını yavaşlatıcı, onarıcı ve yatıştırıcı etkilerinden yararlanılır. Yapılan araştırmalara göre saçlara uygulanması ile saç hücrelerini çoğalttığı görülmüştür. Üzüm çekirdeği yağı, akışkan bir yağ olması ve esansiyel yağ asitlerince çok zengin olması nedeniyle mükemmel bir masaj yağıdır ve bu nedenle Aromaterapi’de tercih edilir. Deriye kolayca nüfuz eder ve nemlendirir. Yağların direkt olarak nemlendirme özellikleri yoktur, ancak cilt üzerinde ince bir film tabakası oluşturup deri yüzeyinden buharlaşmayla sıvı kaybını yavaşlattıkları için dolaylı olarak cildi nemlendirirler.
 
Üzüm çekirdeği yağında bulunan polyphenoller cildi kuvvetlendiren güçlü nem tutucular cildi besler. Güneş ışınları, sigara, stres ve diğer negatif çevre etkileri, cildin daha çabuk yaşlanmasına sebep olmaktadır. Bu dış faktörlerin kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.
 
Üzüm Çekirdeği Yağı
 
Markası : Doğacı
Kod : YC08
Gramaj : 250 ml
Koli İçi Adet :1

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.