Doğacı Susam Yağı (Mantar Kapaklı)
Kargo Bedava

Doğacı Susam Yağı (Mantar Kapaklı)

6.50 TL( %8 KDV Dahil )

Adet / Kilogram

Soğuk sıkma üretim tekniği ile susam tohumlarından elde edilen sabit yağdır. Katkı maddeleri koruyucular ve esans içermez. Tohumlar ışıl işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığından içeriğindeki önemli vitaminler özelliğini kaybetmez.
 
Antioksidan olan sesamol, sesamin ve E vitamini içerir. Lesitin içerdiğinden beyin ve sinir hücrelerinde yararlar sağlar. Müshil olup, bağırsak hareketlerini doğal hızlandırır. Susam yağın yapısında değerli doymamış yağ asitlerinden %35-50 oranında Linoleik asit (Omega-6) ve yine aynı oranlarda Oleik asit (Omega-9) bulunmaktadır. Beraberinde bulunan doymuş yağ asitleri ise Palmitik asit ve Stearik asittir. Özellikle kepekli, maya ve mantar enfeksiyonlu saçlarda, ciltlerde ve kalsiyum ile vitamin eksikliği nedeniyle bozulmuş tırnaklarda çok iyi geldiği, cildi güneşten koruma etkinliği çok yüksek olduğu bilinmektedir. Kadınlarda ve erkeklerte özellikle yaşlanmayla birlikte gelişen kemik yoğunluk azalmasını (Osteoporoz), susam yağının bolca içerdiği organik kalsiyum tuzları nedeniyle onarılmasına yardımcı olur. Eklem ağrılarında yine doğrudan ya da başka ilaçlarla karışım halinde masaj uygulanması yoluyla ağrıyı azaltabildiği gibi, eklem sertleşmeleri (artrozlar, kireçlenmeler) ve oynatıldığında ses çıkartan eklemleri yumuşatıp, güçlendirebilir. Susam yağının taşıdığı doğal lesitin, hem antioksidan maddelerin, hem de yağa eklenen diğer maddelerin ciltten kolayca ve derinlere kadar emilmesini sağlar. Böylece cildin yaşlanmasını engeller, kalıcı bir nem oluşturur. Günde bir tatlı kaşığı alınması önerilir. Haricen cildi besleyici amaçlı aromaterapide sıkça kullanılır. Güneş ışığındaki UVA ve UVB‘ den büyük oranda koruma sağlar. Güneş yağı olarak kullanılıp, bronzlaşmayı sağlar ve yanıkları tedavi eder. A ve B vitaminleri içerir. Demir ve kalsiyum minareleri bulunur. 
 
Cildin yaşlanmasını engeller. Aromaterapi ve tıbbı tatbik masajları için iyi bir baz masaj yağıdır. Ayrıca onarıcı etkisinden dolayı yanıklarda başarıyla kullanılmıştır.
 
Susam Yağı Mantar Kapaklı
 
Markası : Doğacı
Kod : YM05
Gramaj : 20 ml
Koli İçi Adet : 25-12

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.