Doğacı Çörekotu Yağı (Mantar Kapaklı)
Kargo Bedava

Doğacı Çörekotu Yağı (Mantar Kapaklı)

6.50 TL( %8 KDV Dahil )

Adet / Kilogram

Soğuk sıkma üretim tekniği ile çörekotu tohumlarından elde edilen sabit yağdır. Katkı maddeleri koruyucular ve esans içermez. Tohumlar ışıl işlem görmeden yüksek basınç altında ezilerek yağı çıkarıldığından içeriğindeki önemli vitaminler özelliğini kaybetmez.
 
İçerdiği çinko, demir, bakır ve kalsiyum minarelerinden dolayı gelişme çağındaki çocukların ve menopoz dönemindeki kadınların kullanılmasında yararlı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 
Vücudun bağışıklık sistemini alerji ve enfeksiyonlara karşı güçlendirir. Tümör oluşumunu engeller. Baş, diş ağrılarını, burun tıkanıklığını, uyuşukluğu ve halsizliği giderip karaciğer ve sindirim rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmıştır. ( İbn-i Sina )
Çörekotuyla ilgili Hz Muhammed (s.a.s.) de “Ölümden başka her derde devadır” diyerek övmüştür. Kan şekerini düzenler. Kansere karşı koruyucu etkisi vardır. Cinsel gücü artırır. Hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki zararlı toksinleri süzerek atar. Vücudun savunma sistemini dengeler.
 
Kullanımı; günde yetişkinlerde bir tatlı kaşığı, 6 yaşından küçüklerde bir çay kaşığı alınması tavsiye edilir.
 
Haricen kullanımda cildi besleyicidir. İnce cilt dokusu dışındaki cilt bölgelerindeki kepeklenme gibi sorunlarda kullanılabilir. Saçların dökülmesini önleyici özelliği düzenli kullanımda görülmektedir. Besleyici değerinin yanında antiseptik etkisi de vardır. Aşırı duyarlı kişilerde alerjik reaksiyonlar gözlenebilir. Bu durumda kullanıma son verilmelidir.
 
Çörekotu Yağı Mantar Kapaklı
 
Markası : Doğacı
Kod : YM04
Gramaj : 20 ml
Koli İçi Adet : 25-12

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.