Acı Kayısı Çekirdeği (1kg)
Kargo Bedava

Acı Kayısı Çekirdeği (1kg)

30.00 TL( KDV Dahil )

Diğer Seçenekler

Adet / Kilogram

Kayısı çekirdeği (acı) çağımızın en tehlikeli hastalığı olan kanser için en yararlı besinlerden birisidir. Tam bir anti kanserojen olan kayısı çekirdeği (acı)nin içerisinde yüksek miktarda amygdalin olarak bilinen B17 vitamini vardır. bu vitamin yapılan araştırmalar neticesinde kesin olarak kansere karşı etkili olduğu ispatlanmış bir vitamindir. Günde 7-8 adet tüketilen kayısı çekirdeğinin kansere karşı yüksek oranda koruma sağladığı tespit edilmiştir. Ayrıca düzenli olarak tüketilen kayısı çekirdeği sayesinde cildin parlaklaştığı, yaşlanma etkilerinin azaldığı tespit edilmiştir.

 

            Sağlıklı beslenmenin en önemli ayaklarından birisi olan kayısı ve kayısı çekirdeğinin bileşenlerinde glikozit, B17 vitamini (Amygdalin), nişasta, yağ ve liften oluşur. Bunun yanı sıra çekirdek ağırlığının % 12 sini dış kabuk oluşturur. Acı olan kayısı çekirdeği genellikle kozmetik sanayinde kullanılırken, son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde kansere karşı koruyucu ve etkili olduğunun anlaşılması nedeni ile çerez gibi yenilerek tüketilmeye başlanmıştır. Ayrıca kayısı çekirdeğinin(acı) tohum ve kabuklarından badem yağı, yemeklik yağ, aroma esansı üretilmektedir.  

 

BENZER ÜRÜNLER

Malatya Kayısı

Kayısı

Malatya yöresine ait en lezetli kayısı paketlerini YöreselSofram.com adresinde bulabilirsiniz, sizlere en iyi kayısılarla, nezih ve hijyenik ortamlarda hediyelik kayısı paketleri hazırlıyoruz. Türkiye'nin en fazla çeşit hediyelik kayısı paketlerini sitemizde bulacağının garantisini veririz. En uygun fiyatlarla kayısı almak ve en kaliteli en lezetli kayısıları tatmak için hediyelik kayısı paketlerinden birini seçebilirsiniz.

Hediyelik Kayısı

Yöresel Sofram sizlere dostlarınıza hediye edebileceğiniz çok harika hediyelik kayısı seçenekleri sunuyor. Hediyelik kayısı paketleri Malatya'nın en verimli bahçelerinden toplanan kayısıları kuru kayısı, gün kurusu, kayısı döneri, kayısı çekirdeği ve daha bir çok Malatya'nın kayısı lezetlerini sizlere sunuyor.
 
Hediyelik kayısıyı paketleri ile dostlarınıza bir hediyeden çok daha fazlasını vermiş olursunuz, çünkü kayısının bir çok faydasınıda hediyelik kayısı paketiyle sevdiklerinize armağan edersiniz.